I miejsce ex aequo w grze miejskiej „Co pamiętamy o Waldku?

„Co pamiętamy o Waldku? W 30. rocznicę śmierci ks. profesora Włodzimierza Sedlaka patrona PiMBP w Skarżysku – Kamiennej”.
W dniu 6 października trzy uczennice naszej szkoły: Oliwia Nowak z klasy 1 TF oraz Gabriela Wolska i Magdalena Winiarska z klasy 2 TF, pod opieką Pani Beaty Grzybowskiej, wzięły udział w zorganizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną grze miejskiej, poświęconej księdzu profesorowi Włodzimierzowi Sedlakowi – nie tylko patronowi PiMBP, ale przede wszystkim znanemu naukowcowi, twórcy polskiej szkoły bioelektroniki, elektromagnetycznej teorii życia oraz pojęcia wszechpróżni, profesorowi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a także Honorowemu Obywatelowi Sosnowca, Radomia, no i oczywiście naszego miasta Skarżyska – Kamiennej, w którym mieszkał przez kilkanaście lat.
Team ZST zajął (co prawda ex aequo) 1 miejsce!!! Brawo dziewczyny!
Pozostaje pytanie, dlaczego na stronie organizatora znalazła się informacja o wygranej przez zespól z ZSTM, skoro nie tylko oni stanęli na podium?! Jednak najważniejsze, że nasze dziewczęta dobrze się bawiły, świetnie ze sobą współpracując J Mają świadomość wygranej, zostały wyróżnione w siedzibie PiMBP za I miejsce, otrzymały atrakcyjne nagrody, a do tego pyszny poczęstunek. A przede wszystkim godnie reprezentowały naszą szkołę, wykazując się nie tylko dużą wiedzą, ale również znajomością topografii Skarżyska oraz dobrą logistyką. Należało bowiem tak zaplanować trasę, by przejść przez wszystkie punkty kontrolne w jak najkrótszym czasie. Dziewczęta okazały się nie tylko mądre, ale także szybkie i sprytne. Za merytoryczne przygotowanie do gry należą się podziękowania Pani Agnieszki Miernik oraz Pani Joannie Pielewskiej, które z racji nauczanych przedmiotów zadbały o poszerzenie wiedzy na temat „Waldka” wśród naszej młodzieży.
Głównym celem gry była nauka poprzez zabawę, czyli popularyzacja wiedzy o ks. Sedlaku w sposób aktywny, zabawowy i jednocześnie wychowawczy. Organizatorzy pragnęli rozbudzić u młodzieży szkół średnich zainteresowanie historią naszego miasta, przybliżyć sylwetkę i dorobek naukowy księdza, jak również rozwinąć kreatywność, zdrowe współzawodnictwo oraz umiejętność planowania i pracy w zespole, co na pewno im się udało.
Jeszcze raz gratulujemy dziewczętom i zachęcamy wszystkich do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat księdza profesora, którego prace wykraczały poza paradygmat nauk biologicznych i standardowe schematy, czym wzbudzał wiele kontrowersji. Był więc niewątpliwie bardzo ciekawą postacią, z której (jako mieszkańcy Skarżyska) możemy być dumni.
Zobacz album ze zdjęciami