Nauczyciele zdobywali nowe umiejętności w Atenach

Wyjazdy w ramach programu Erasmus są dobrą okazją do sprawdzenia i doskonalenia własnych kompetencji oraz nawiązania nowych kontaktów.
Pięć nauczycielek Zespołu Szkół Technicznych: Małgorzata Sojka, Aneta Świtowska, Grażyna Burtnik, Ewelina Garbacz i Justyna Fokt-Bodo w dniach 27 listopada -4 grudnia 2022 uczestniczyło w wyjeździe do Aten.
Wzięły one udział w kursie „Digital Storytelling Tools & Educational Video Production”. Zajęcia kursowe odbywały się w małej grupie, którą stanowili nauczyciel z Polski, Finlandii i prowadzący zajęcia Grek. Stworzyło to doskonałe warunki do komunikowania się i zdobywania praktycznych umiejętności językowych. Dzięki tym zajęciom nauczyciele mogli podnieść swoje umiejętności zawodowe. Celem tego kursu było zapoznanie pedagogów ze sposobami wykorzystania cyfrowych technik opowiadania historii w klasie. Zdobyli oni praktyczne wskazówki dotyczące cyfrowego opowiadania historii w swoim nauczaniu. Tworzenie filmów video lub cyfrowe opowiadanie historii jest obecnie bardzo modne i popularne, ponieważ filmy wideo są bardzo ważnym narzędziem do nauczania i edukowania młodzieży. Tygodniowy pobyt w Atenach to również możliwość zobaczenia i obcowania z grecką kulturą i historią. Przedpołudnia były bardzo intensywne. Mnogość zabytków- Akropol, starożytne agory- grecka i rzymska, Parlament i uroczysta zmiana warty na placu Syntagma- to najciekawsze atrakcje Aten. Będąc w Atenach można poczuć też klimat greckich wysp w dzielnicy Anafiotika, gdzie znajdują się malutkie białe domki z niebieskimi okiennicami i kolorowe donice z kwiatami..
Wyjazd do Aten i udział w kursie „Digital Storytelling Tools & Educational Video Production” dał uczestniczącym nauczycielkom możliwość nie tylko podniesienia znajomości języka obcego, poznania kultury, historii, obyczajowości innych krajów, ale przede wszystkim zdobycia praktycznych umiejętności do wykorzystania w swojej pracy zawodowej.