Dzień Edukacji Narodowej w Techniku

Dzień Edukacji Narodowej w Techniku

12.10.2016 r. uczniowie pierwszej klasy technikum fototechnicznego Zespołu Szkół Technicznych im. Armii Krajowej w Skarżysku-Kamiennej przygotowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Do pomocy przyłączyli się także uczniowie z innych klas. W podzięce dla swoich nauczycieli przygotowali wiele atrakcji. Już na wstępie zatańczyli „Belgijkę”. Wyrecytowali wiele pięknych wierszy pisanych przez Polskich poetów, a Izabela Antos z technikum fototechnicznego i Dariusz Maciejewski z technikum informatycznego zatańczyli walca angielskiego i wiedeńskiego. Nie obyło się bez pięknych piosenek. Pięknie zaśpiewała Dorota Żak, Izabela Lisowska, Emilia Młodawska z technikum fototechnicznego oraz Piotr Markiewicz z technikum informatycznego wraz z chórem w składzie: Katarzyna Bilska, Kinga Sikora, Aleksandra Brożyna, Angelika Knecht, Magdalena Jedynak, Weronika Nowak, Magdalena Kowalska, Aleksandra Urbańska, Julia Jaworska, Klaudia Duda, Nikola Dzioba, Kinga Gniwek, Justyna Krupińska, Martyna Nowak piosenki „Pięknie żyć” oraz „Wyśpiewać dziś chcemy wam życzenia” Na gitarze zagrał i zaśpiewał utwór „Cisza” Rafael Pietras z technikum budowlanego, a na pianinie przez całą akademię grał Dawid Chmielnicki z technikum informatycznego. Prowadzącą była Angelika Knecht z technikum fototechnicznego. Przemówienia Papieża Jana Pawła II pięknie odczytała Kinga Sikora i Izabela Lisowska. Podziękowania do nauczycieli skierowała także przewodnicząca Samorządu Szkolnego Angelika Chojnacka i wiceprzewodniczący Maciej Wojtyna, po czym uczniowie obdarowali swoich kochanych nauczycieli pięknymi różami. Na zakończenie głos zabrał Dyrektor Szkoły Janusz Maciejewski, dziękując nauczycielom i uczniom za wspólnie spędzone chwile. Akademia odbyła się pod czujnym okiem wychowawcy pierwszej klasy technikum fototechnicznego pana Jacka Bryzika oraz pani Joanny Więckowskiej nauczycielki fizyki i chemii Zespołu Szkół Technicznych. Nad obsługą techniczną czuwał Marcin Górlicki i Adrian Żak z technikum elektronicznego. Wiersze recytowali: Dorota Żak, Piotr Markiewicz, Paweł Włodarczyk, Magdalena Kowalska, Weronika Nowak, Tomasz Stępień, Aleksandra Urbańska, Aleksandra Brożyna, Katarzyna Bilska, Izabela Lisowska, Emilia Mlodawska, Seweryn Mamla, Artur Jakubczyk, Paweł Gnat, Damian Janiec, Kinga Gniwek, Magdalena Jedynak, Julia Jaworska, Kinga Sikora. Zdjęcia: Anna Ślusarska i Paweł Włodarczyk z technikum fototechnicznego. Akademię nagrywał kamerą wideo Dariusz Maciejewski oraz pan Zbigniew Sitkiewicz nauczyciel przedmiotów zawodowych fototechnicznych Zespołu Szkół Technicznych. ZOBACZ ZDJĘCIA